Milwaukee M18ONEIWF12-0 1/2" Impact Wrench Bare
Log in for pricing
- Brand
- Milwaukee
- SKU:
- M18ONEIWF12-0
Milwaukee M18ONEIWF12-0 18 V ONE-KEY ½" Impact Wrench – Bare Unit
Powered by Milwaukee’s proven POWERSTATE™ brushless motor, this compact impact wrench delivers up to 300 Nm of fastening torque, making it ideal for heavy-duty fastening tasks such as automotive wheel nuts, machinery maintenance, construction, or metal fabrication. :contentReference[oaicite:1]{index=1}
- Four torque / speed settings — choose from multiple impact rates, speeds and torque outputs to match the job (e.g. from 40 Nm up to 300 Nm depending on setting). :contentReference[oaicite:3]{index=3}